Weekly Vibes.

August 22, 2016

It's almost end of August and summer has gone so fast. I'm happy we are now getting a few more hot beach days after a never ending period of rain and greyness. James has been here for 3 weeks now, and I've shown him as much of Estonia as possible. We have been on a busy schedule of getting around and exploring places even I have never been to. We've been sailing, going to different beaches, discovering Riga and Tallinn, eating in some of the most incredible restaurants, going mushroom picking, different spa-s and much much more.

 

It's one week left for us here and after that unfortunately there is University and a long year of studying waiting to be completed. I've successfully completed my internship in a magazine and now I know that it's exactly what I want to do after I'm done with school. So I will be looking out for new opportunities!

 

I've added some photos I've been taking of our wonderful time here. For now we are off to enjoy the last of the sun we can get... X

___________________________________

 

Juba on augusti lõpp, suvi on kiiresti läbi saanud..Mul on hea meel, et meid on veel ootamas paar sooja rannailma, sest see lõpmatu vihm ja hall ilm on nii palju plaane lihtsalt ära rikkunud. James on siin olnud juba 3 nädalat ja selle aja jooksul olen talle näidanud nii palju Eestit kui võimalik. Oleme kiire graafiku peal olnud ja avastanud kohti Eestimaal, mida isegi mina ei ole kunagi näinud. Oleme käinud purjetamas, balletti vaatamas, seenel, spa-des, paljudes randades ja muidugi mõndades kõige ägedamates Eesti restoranides ja baarides. 

 

Üks nädal on veel jäänud ja peale seda ootab mind ees pikk kooliaasta ja palju õppimist. Õnneks on see minu viimane aasta ülikoolis. Nüüdseks lõpetasin oma praktiga Ilugurus, mis oli üks kõige lahedamaid kogemusi. Tean, et just sellist tööd ma tahangi tulevikus teha, nii et olen uute võimaluste jahil!

 

Lisasin siia galerii piltidest, mida olen viimase nädala jooksul teinud... X

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

March 16, 2019

November 22, 2018

August 8, 2018

Please reload

Please reload