Challenge Towards My Best Skin Ever - Week 1

March 22, 2018

Sellest tuleb nüüd üks hirmpikk postitus, kuid loodan, et paljud saavad sellest abi ja samas jagatud mure on ju alati pool mure. Ilmselt teate nüüdseks juba kõik, et olen oma näonahaga alati jännis olnud ja kurdan siin sellest murest juba aastaid. Korra proovin ühte kreemi, siis teist, siis kolmandat ja kuigi olen saanud väga häid tulemusi, tuleb see probleem ikka ja jälle minuni tagasi. Öeldakse, et iga probleem, mis end näonahal ilmutab, on lihtsalt sinu keha appikarje. See tähendab seda, et vahel ei ole kõik pinnapealne ja peaaegu alati algab probleem siiski seestpoolt. Tundub loogilisena ja kuigi olen seda rohkem kui sada korda kuulnud, ignoreerin seda ja ostan jälle ühe uue kreemipurgi, mis paremat nahka lubab. Paar nädalat tagasi ilmutas end minule aga üks haldjas nimega Anu Transtok, kes mind oma tiiva alla võttis ja tänaseks võin julgelt öelda, et hea naha saladus on keha ja vaimu harmoonia - kirsiks tordile ka otseloomulikult õiged ja kvaliteetsed nahahooldustooted ja hea kosmeetik.

 

 

This is going to be one hell of a long post, but it's always been said that a shared problem is half a problem already. I am doing this so people like me can read this and maybe learn something from my experience. You probably know by now that I've always struggled with my skin since I always mention it in my posts through sobbing and complaining. I've tried so many creams and products that promise a better, smoother skin. I'm not sayng that they don't work because they do and I've had some really notable results, but then after a month or two the problem comes back again. It's said that every little problem on your skin starts from within and obviously it's very logical and easy to say, I mean I've heard that about million times. Unfortunately I end up ignoring all the advice and so I go back to my daily routine of eating a gallon of pasta and rubbing some expensive cream on my face hoping for a miracle - story of my life... 

That's until a few weeks ago, when I met a fairy godmother called Anu Transtok. She took me under her wing and promised that we will get rid of all of the problems I have. By today I can honestly say that a secret to healthy skin is balance between your body and soul,  and obviously some well chosen skincare.

 

 

Esmalt läksin Anu juurde Yin&Yang salongi märtsi alguses ning koheselt võlus ta mind oma soojuse ja vastuvõtlikkusega. Oma täpse silmaga vaatas ta minu naha üle ja ütles, et "põskede peal on sul pigistamisest armid, millest ma kavatsen lahti saada, nina juures on kuperroos ja nendest väikestest punnikestest saame ka lahti!" Aastate jooksul on minu nahk tohutult shokeerida saanud ning nüüd on tagajärgedeks armid, millest tuleb lahti saada. Peale selle hakkame tegelema ka üldise naha heaoluga ja proovime ka uute punnikeste teket ära hoida. Esimesel korral rääkis Anu mulle ka brändist Repechage, millega ta töötab. Olen selle brändiga varemgi kokku puutunud ja nende One-Minute Exfoliating Mask on üks mu lemmikuid, mida ka eelnevalt om postitustes maininud olen. Ülimalt innovatsiooniline ja põnev bränd on ka Anu südame võlunud oma tõhususe ja laia spektrumi toodetega. 

 

 

First time that I went to Yin&Yang salon, Anu greeted me with a big smile and told me more about what our goals will be and how it's all going to work. She inspected my skin through a magnifying glass and said that I have scars on my cheeks and these are from my ugly habit of squeezing and touching my skin. Throughout years my skin has been shocked and now that's what's come of it. Around my nose there's couperose and the overall state is just not good at all. But she promised me to get rid of the scars and make my skin prettier than ever before. She told me about a brand that she works with - Repechage. I've heard of them before and I've also mentioned their One Minute Exfoliating mask in my blog posts before, it's one of my favorites. This incredibly innovative brand has won Anu's heart because of it's effectiveness and a broad spectrum of products for different skin conditions.

 

 

 

 Hooldus koosnes puhastusest, koorimisest, maskist, massaažist ja eelkõige ülimalt väärtuslikest  nõuannetest. Anu rõhutas seda, et asi tuleneb ilmselt siiski minu dieedist. "Kõik, mis näonahal toimub, tuleneb meie organismi olukorrast. Nahk on seotud maksa, põrna ja neerudega- akne hiina meditsiini järgi tähendab liigset niiskust ja kuumust kehas. ”, ütleb Anu rõhutades seda, et Hiina meditsiini kohaselt on inimese kehas on meridiaanid, milles peaks energia vabalt voolama, kui on takistusi, tekitavad need erinevaid haiguslikke nähtusid. Nii ongi meie kehaga - kui energia sinus kaunil kombel voolab, siis oled ise ka terve."

 

Just nagu oleks tal võime minu sisse vaadata ütles ta mulle, et joon ilmselt liiga palju kohvi. Nõustusin, et joon tõesti 6-7 tassi kohvi päevas, kuid end ülimalt süüdi tundes lisasin, et viimasel ajal piirdun 4 tassiga. Selle peale ütles Anu kohe, et selle lõpetame nüüd ära ja peale hoolitsust seadsingi oma sammud Stockmanni, et end erinevate taimeteedega varustada. 

 

Lisaks palus ta mul pasta ja pitsaga end tagasi hoida ja jumala eest nägu mitte puutuda ega pigistada. Mõtlesin siis omaette, et küll see saab raske olema, koju jõudes ootas mind ometigi ju James värskest taignast vorbitud pitsade ja suure naeratusega. Rääkisin siis temalegi loo ära ja suurepärase kaaslasena lubas ta mind selles kõiges aidata. Niimoodi läkski kohvimasinale keeld peale ja hüvasti jätsin ka oma armastatud pitsade ja pastamasinaga, nuuks... Anu soovitas mul süüa värvilist ja rohelist toitu ning palju-palju vett juua.

 

 

The facial consisted of cleansing, exfoliating, masks, some squeezing and obviously some very good notes for me to follow. She told me that the main focus is my diet, because every little problem on the skin comes from liver disfunction. She added that in Chinese medicine it's said that a human's body is like a waterfall meaning that if something blocks it, then it will start collecting trash and the water falls no more. That's how our bodies work aswell, if your energy and health flows well then you'll be healthy and happy. But if there's a problem or a trap, you'll need to eliminate the blockage.

 

Almost as if she saw inside me, she told me that I probably consume way too much coffee. Guilty as charged I smiled nervously and said that I do have around 6-7 cups per day. To make myself less guilty I said that in the past few months I've tried to limit myself to 4 a day though. She said that this needs to stop and right after the facial I marched into the closest store and bought myself more green tea one would ever need.

 

Moreover she told me to stop eating that much pizza and pasta, which made me really sad because I do love my Italian cuisine and I knew that James was home baking some fresh pizzas. Boohoo but I had to suck it up and she did say that it's all for a good cause. Besides that I wasn't allowed to touch or squeeze my skin anymore. When I got home I told everything to James and as the perfect boyfriend he completely understood and wanted to help me with it all. I was no more allowed near the coffee- nor the pasta machine. Goal was to eat as much colorful foods as possible and obviously to drink a lot of water.

 

 

 

Tol õhtul avasin pakikese, mille Anu mulle kaasa andis. Seal sees pesitses Repechage HydraMed sari, millega enne magamaminekut enda ilurutiini läbi viisin. Repechage tooted koosnevad merevetikatest ja botaanilistest koostisainetest, nad on väga innovaatilised ja tootevalik on tõesti suur ja igale probleemile leidub seal midagi.Tooted meeldisid mulle väga, nad meenutavad oma lõhna poolest veidi apteegikosmeetikat ja tekitavad kohe usaldusväärse tunde.  Valikus oli näoepesugeel, toonik, seerum, kreem, punnipulk ja maskid. Peale kreemi pealekandmist panin ka seda pulka enda problemaatilistele kohtadele ja läksin tuttu.

 

Järgmine hommik ärkan siis üles ja ausalt oli minu nahk peale seda ühte hoolitsust juba nii palju parem. Ma ei tea, mida ta minuga tegi aga vau! Seda punnivedelikku soovitan küll kõigile, sest vaid ühe ööga kuivatas ta ära kõik probleemsed kohad kuid ei muutnud nahka kuivaks nagu teepuuõli või teised samalaadsed tooted. Olin nii üllatunud ja rõõmus, et valisin oma kosmeetika arsenalist siis kõige kergema katvusega jumestuskreemi ja oi, küll oli see hea tunne. Alustasin siis päeva rohelise teega ja ka oma söögikorrad valmistasime Jamesiga võimalikult tervislikud. Paar korda ma küll murdusin ja paar tassi kohvi kugistasin ka järgneva nädala jooksul alla, kuid üleüldiselt olin tubli ja endaga rahul. 

 

 

On the same night when I got home, I opened a package from the salon, filled with Repechage HydraMed products, which are especially for people like me. I love those products because they kind of smell like pharmacy skincare which gives me some kind of reassurance and just makes them smell trustworthy. Theres a face wash, tonic, serum, cream, spotstick and masks for special occasions. I did my evening beauty routine and finished it with the spotstick on problematic areas. 

 

Next morning  I woke up with literally new skin. I have no idea what she did or what kind of voodoo that was but I felt amazing and my skin looked much clearer. So I took out my lightweight foundation that  I never get to use and got to work all happy and seriously impressed. Instead of a coffee I had one of those green teas and for breakfast and lunch I chose some healthier choices. I did cheat a few times and had a few coffees throughout the week but all around I did really good and was happy with myself.

 

 

 Tunne oli mul selle esimese nädala jooksul väga hea, energiat oli tõesti rohkem ja sain aru sellest, kui palju kohvi minu elu domineerib. Ometigi olen peale kohvi joomist alati kuidagi jõuetu ja väsinud. Rohelise tee joomine tekitas algselt veidi sellise tunde, et süda on paha, kuid see kadus juba peale esimest päeva. Muidugi igatsesin oma lemmikroogasid ja kartulikrõpse, millest täiesti sõltuvuses olen kuid tervislikult söömine tekitab heaolutunde ja päeva lõpuks olen endaga lihtsalt nii rahul, justkui oleks midagi saavutanud. Lemmikuteks said kinoa baasil tehtud buddha bowl, mida erinevate juurviljade ja seemnetega kaunistasin, soba nuudlitest tehtud ramen ja tatrapuder, mida alati armastanud olen. Kokata meeldib mulle väga, oleks selleks vaid rohkem aega.. Piltidel näete ka Anett Velsbergi läätsekarrit, Jamie Oliveri rohelist karrit ja Baojaama Crispy Chicken baosid, mis minu kolm täielikku lemmikut toitu on!

 

7 päeva hiljem on jume ilusam, nahk klaarim ja enesetunne suurepärane. Juba homme lähen Anuga uuesti kohtuma ja järgmisest postitusest saate minu edasisi emotsioone lugeda.

 

 

My overall emotions throughout the first week were really good, I could see some real changes in my skin and the nasty spots were disappearing faster than ever. The products worked really well for me and my diet helped a lot. I felt a bit sickly after those green teas at first but now it's okay. I really missed my favorite dishes and Italian cuisine but I love cooking and some of my new favorites are ramen with soba noodles, buddha bowls with quinoa and buckwheat, which I've always liked. On the photos you can also see Anett Velsberg's lentil-peanut curry, Jamie Oliver's Thai green curry and some crispy chicken baos, which are my absolute top 3 meals!

 

Tomorrow is my next appointment with Anu and I'm really excited for what she says and what's next. I'll keep you updated in my next post!

Please reload

March 16, 2019

November 22, 2018

August 8, 2018

Please reload

Please reload