Channel Orange

July 13, 2018

Here's another episode from our shoot with Penelope. We were discovering some strange industrial places and here are the results which I hope you will like. Penelope was absolutely amazing at finding those unusual backrounds that somehow ended up matching my outfits perfectly creating this warm yet rustic vibe. It's weird because I didn't realise how cool these photos were going to look until I saw them! 

 

Anyways this outfit is all about the jacket and I feel like summer is all about playing with jackets and coats anyways. I absolutely love leather- and bomber jackets in different colors because I always tend to dress all in black and white and outerwear like this gives me an opportunity to add a splash of color to my everyday go-to casuals.

 

I totally have different moods every day though - some days I'm in all-black wearing heels and a leather jacket, the other day I love my nikes and t-shirts and there's also days I'm all about floaty tops and girly dresses so you never know! How about you? 

Siin siis veel üks episood minu ja Penelope fotosessioonist. Käisime Mustamäel igasugused ägedaid industriaalseid kohti avastamas ja välja tulid sellised super-lahedad pildid. Penelope oli täiesti suurepärane ära tabama täpselt, milline vana sein või katkine võre pildil minu outfitiga kokku läheks. 

 

Minu outfit keerleb kõik selle ühe erkorantši jaki ümber, sest arvan, et suvi on just see aeg, kus erinevate jakkidega mängida saab. Õues on piisavalt soe, et neid nö. aksessuaarina kaasas kanda ja õlgade peale visata. Mina näiteks olen täielik nahktagide fanaatik ja kapis leidub mul neid lausa kõigis vikerkaarevärvides. Enamjaolt riietun end alati kas üleni musta või must-valgesse ja tunnen, et sellised jakid on lihtsalt fantastilised outfitile vastavalt tujule värvi lisamiseks. 

 

Tujud on mul küll igapäev täiesti seinast-seina ja mõni päev olen üleni mustas ja kannan kontsi, teine päev kannan mõnda casual t-särki ja nike tosse või siis kolmandal päeval tunnen, et just see naiselik kleit või lendlev pluus on tänaseks perfektne! Kas teil on ka nii?

 

 

Shirt - Missguided / Jacket - Mango / Trousers - New Look / Shoes - Nike

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

March 16, 2019

November 22, 2018

August 8, 2018

Please reload

Please reload