Detox with These Super-Herbs!

July 26, 2018

Ever since I started my skin challenge, I've been drinking loads of herbal teas and looking properly into how to cleanse my body from all the junk I used to eat. Obviously it goes without saying that everything works hand-in-hand with a good, balanced diet but they really do help if you do your research! Herbs are so powerful and they've been used in medicine and healing for as long as there's been life on earth. I used to walk past the tea-section in pharmacies and look at all those blends with utter fascination. Every single one of them is very special and contains a handful of goodness, so why not swap your lunch-coffee for a lovely detoxifying cup of tea, I promise you will not regret!

 

PS! For those, who would like to know more, I suggest to read "Body Into Balance: An Herbal Guide to Holistic Self-Care" by Maria Noel Groves!

Juba mitmeid kuid olen teiega oma suurt challenge jaganud ja kirjutanud, kuidas minu nahk läbi ühe suurepärase kosmeetiku ja tasakaaluka toitumisega muutunud on. Täna räägin aga sellest, kuidas oma 6-7 tassi kohvi päevas erinevate teede vastu vahetasin ja mida sellest õppisin. Mäletan, kuidas oma näonahaga esimest korda oma kosmeetikut Anu külastasin ja ta soovitas mul kindlasti kuivatatud salveid osta ja teena juua. Läksin siis seda apteegist ostma ja vaatasin suurte silmadega seda lõputut riiulit mõeldes, et huvitav milleks kõik need teed küll vajalikud on? Tegelikult on igasugune taimeteadus mind alati huvitanud ja nii ma hakkasingi selle teema kohta rohkem uurima ja lugema. Tänaseks soovitan teil kõigil sama teha ja luban, et koos mõnusalt tasakaaluka toitumisega teevad need taimed lausa imesid. Tegelikult on ju taimeteadust nii meditsiinis kui ka ravitsemises juba aegade algusest peale kasutatud ja vähemalt minu jaoks on see kõik nii huvitav. Seega, loodan, et loete minu postitust ja saate inspiratsiooni vahel enda lõunakohvi hoopis mõne puhastava tee vastu vahetada! 

 

PS! Nendele, kellele selline teema rohkem huvi pakub, soovitan väga Rahva Raamatust otsida üles selline raamat nagu "Tasakaalus inimene: holistilise taimravi teejuht"!

 

 

NETTLE

 

You can often find this herb available as a tea. Nettle tea can be quite a strong beverage, and has a rapid effect on the body, primarily due to the flavonoids, carotenoids, vitamins, and minerals found in the plant. Stinging nettle is rich in vitamins A, B, C, D, and K. As compared to leafy green vegetables, it is richer in calcium and magnesium. Due to having mildly energizing benefits and supporting the liver and kidneys, it is a great morning tea that can help to kick-start your day with vital nutrients and detoxify your body first thing in the morning. Besides that, nettle tea is also a known ingredient in skin care and it's because the antioxidants contained in the tea can help speed up healing, and prevent scarring issues on the skin. That's also why this tea is one of my absolute go-to blends and I have it almost every morning.

NÕGES

 

Kuivatatud nõgest võib leida enamikest tervisepoodidest ja apteekidest. Sellel karismaatilisel taimel on väga tugev maitse, mida põhjustavad mitmed flavonoidid, karotenoidid, vitamiinid ja mineraalid, mida nõges endas peidab. Peale selle sisaldab see nõelav taim endas A-, B-, D-, C- ja K-vitamiini ning on oma kaltsiumi ja magneesiumi sisalduse poolest palju rikkalikum kui meie lemmikud rohelised juurviljad ja kapsalised. Sinu neerud ja maks armastaksid nõgeseteed kohe kindlasti ning oma energiat andvate omaduste poolest on ta perfektne hommikutee, mis puhastab meie keha ja annab heaks päevaks mõnusa stardi. Nõges on mitmetes maailmanurkades tuntud ka mõjusa koostisainena nahahoolduses - nimelt aitavad nõgeses peituvad antioksüdandid nahal kiiremini paraneda ja arme ennetada, seega on nõgesetee üks minu täielikke lemmikuid ja joon seda pea iga hommik.

 

 

 

 

DANDELION

 

Dandelion might just be the garden lovers worst nightmare but its roots and leaves have been used in medicine since 900 AD. Dandelion tea contains vitamins A, C and D, and significant amounts of zinc, iron, magnesium and potassium. Rich in vitamins and minerals, the dandelion contains more beta-carotene than carrots per serving. This tea detoxes the liver, stimulates digestion and is amazing if you're having trouble with bloating.

VÕILILL

 

Võilill võib küll aiaarmastaja suurim õudusunenägu olla, kuid tema juuri ja lehti on meditsiinis juba alates 900 eKr kasutatud. Võililletee sisaldab endas A-, C- ja D-vitamiini ning suuri koguseid tsinki, rauda, magneesiumi ja kaaliumi. Kas teadsid, et see vitamiinide- ja mineraaliderikas kollane lill sisaldab palju rohkem beeta-karoteeni kui üks ports porgandeid? See tee puhastab maksa, stimuleerib ainevahetust ning on suurepärane õhtutee juhul kui olete hädas puhituste ja raske kõhutundega!

 

 

SAGE

 

Rich and nutritious sage in literal translation means "safe" and "to be well" or "to heal". This herb has long been associated with health and longevity and was much loved for its health benefits, such as warding off evil spirits, treating snakebites and even increasing women's fertility. Sage tea is known to improve brain function, help with digestion and weight-loss and it also has a diuretic effect, aiding your kidneys in the process of eliminating toxins from your body.

SALVEI

 

Super-rikkalik ja keha toitev salvei ei ole vaid mõnus vürts sinu kööki. Salvei oma ladinakeelses tähenduses on "turvaline", "terve olema" või "tervenema". Salveid on juba aegade algusest peale hea tervise ja pika elueaga seostatud. Usuti, et salvei ravib isegi ussihammustust, tõstab naiste viljakust ning peletab eemale kurjad vaimud. Salveitee parandab ajutööd, aitab kaasa ainevahetuse kiirenemisele ja kaalulangusele ning toetab meie neerusid mürkainetest puhastumise käigus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

March 16, 2019

November 22, 2018

August 8, 2018

Please reload

Please reload